Laulamista lastenklinikoiden hyväksi
Vahinkovakuutusyhtiö If lahjoittaa Lastenklinikoiden Kummeille 10 000 euroa lastenklinikoiden viihtyvyyden parantamiseen. Lahjoitus on osa talven hyvän mielen laulukampanjaa.
If on juuri avannut virtuaalisen musiikkistudion, jossa kuka vain voi nauhoittaa oman versionsa Ifin tunnusmusiikista ja levittää sitä eteenpäin. Mukana studion käyttöönotossa on suomalaisia viihde- ja urheilutähtiä Riki Sorsasta Antti Ruuskaseen, jotka ovat lauluillaan tienanneet yhteensä 10 000 euroa hyväntekeväisyyteen. Ifin keräämä lahjoitussumma välitetään Lastenklinikoiden Kummit ry:n kautta viidelle yliopistolliselle lastenklinikalle. Lahjoitusvarat käytetään lasten viihtyvyyteen.
Virtuaalisen musiikkistudion tarkoitus on levittää hyvää tuulta ja piristää ystävän päivää lauluviestin muodossa. Voit tutustua musiikkigalleriaan ja laulaa oman versiosi Stevie Wonderin ’Don’t You Worry ’bout a Thing’ -biisistä osoitteessa www.sendasong.fi.






